Charakterystyka ubezpieczenia AC

 

Nawet najbardziej uważny i ostrożny kierowca może czasem doprowadzić do wypadku ze swojej winy. Błędy zdarzają się bowiem każdemu. Wydaje się, że warto być ubezpieczonym na taką ewentualność przez posiadanie autocasco.

Czym jest ubezpieczenie AC?

Autocasco, nazywane również ubezpieczeniem AC jest jednym z ubezpieczeń nieobowiązkowych. Oznacza to, że kierowca może je wykupić, jednak nie jest do tego zobligowany prawnie. Przede wszystkim, AC zapewnia wypłatę odszkodowania w sytuacjach, gdy osoba ubezpieczona jest winowajcą wypadku. Jednakże, zakres ubezpieczenia AC jest znacznie szerszy.

Odszkodowanie z AC należy się przeważnie również wtedy, gdy dojdzie do zniszczenia samochodu w wyniku pożaru, powodzi, huraganu lub też działania jakiś innych zjawisk atmosferycznych. Autocasco obejmuje również kradzież samochodu lub jego wyposażenia.

Charakterystyka ubezpieczenia AC

Różnice w zakresach ubezpieczeń

Generalnie, większość ubezpieczeń AC jest dosyć podobna. Podstawą zakresu tego typu ubezpieczeń są wypadki spowodowane przez ubezpieczonego, o czym wspomniano już wcześniej. Jeśli jednak chodzi o inne kwestie, takie jak ubezpieczenie od zjawisk atmosferycznych, kradzieży, czy też różnego rodzaju innych nieszczęśliwych okoliczności bywa z tym różnie.

Niektóre ubezpieczenia mają rzecz jasna mniej atrakcyjną ofertę, a inne mają ją nieco bogatszą. Oczywiście, im szerszy zakres ubezpieczenia tym lepiej, jednakże, trzeba liczyć się również z tym, że za szerszą ofertę trzeba dopłacić.

Warto też pamiętać o różnych kruczkach prawnych jakie wykorzystują firmy ubezpieczeniowe. Czasami może się okazać, że mimo, iż dane ubezpieczenie ma bardzo szeroki zakres, to jednak w danej sytuacji odszkodowanie nie zostanie wypłacone z powodu wykorzystania przez ubezpieczyciela jakiegoś niejasnego zapisu w umowie. Warto więc bardzo dokładnie czytać ze zrozumieniem umowy, zanim zdecyduje się na ich podpisanie.

Różnice w cenach

Oczywiście, oprócz różnic w zakresach ubezpieczeń istnieją również różnice w ich cenach. Warto mieć na uwadze, że czasem wysoka cena ubezpieczenia jest kompletnie nieuzasadniona, trzeba więc dokładnie czytać oferty, aby unikać tych niekorzystnych.

Zobacz ofertę Gothaer: https://www.gothaer.pl/pl-dla-ciebie-produkt/58319/samochod/ubezpieczenie-autocasco

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz