Co ma wpływ na wysokość składek OC i AC?

Na to jak wysoka będzie nasza składka na ubezpieczenie komunikacyjne wpływ ma wiele czynników. Niektóre z nich są zależne od nas i nawet możemy wpływać nieco na jej obniżenie, na inne nie mamy wpływu.

Towarzystwa tak kalkulują składki by ryzyko było minimalne. Dlatego im większe ryzyko, że dana osoba spowoduje wypadek tym wyższa będzie składka OC. Na składkę AC ma wpływ przede wszystkich wartość samochodu oraz nasza dotychczasowa historia ubezpieczeniowa.

Co ma wpływ na wysokość składek OC i AC?

Co ma wpływ na składki?

Przede wszystkim wiek kierowcy. Ze statystyk wynika, że młodzi kierowcy powodują więcej wypadków i oni mają wyższą składkę ubezpieczenia OC. Chodzi tu o kierowców w wieku 18-24 lata. Każde towarzystwo ma swoją filozofię jeśli chodzi o zwyżki składki, niektóre na przykład podnoszą udział własny chroniąc się w ten sposób przed domniemaną brawurą młodych kierowców. Ważne jest także to gdzie mieszkamy i gdzie zwykle użytkujemy samochód.  Inne – większe ryzyko będzie w wielkim mieście, a co za tym idzie wyższa składka, niż w spokojnej wiejskiej okolicy o niewielkim natężeniu ruchu. Ważne jest także czy auto używane jest do celów zarobkowych czy prywatnych. Szczególnie zwyżki składki będą dla aut specjalnych używanych jako samochody zastępcze, taksówki itd.

Co ma wpływ na OC? Co ma wpływ na AC?

Szukając taniego ubezpieczenia kalkulator OC online  pomoże nam prześledzić różne oferty. Największy wpływ na obliczenie składki ma pojemność silnika. Uważa się i to wynika ze statystyk, że im większa pojemność silnika tym więcej kilometrów robi takim autem właściciel, a poza tym jeździ nim szybciej, a jak wiadomo to nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków. Im więc większa pojemność auta tym wyższa będzie składka OC. Składka AC z kolei zależna jest głównie od wartości samochodu i pośrednio on marki i modelu. Po prostu im droższy samochód i im droższe są przeprowadzane na nim naprawy tym składka autocasco będzie wyższa. Każde towarzystwo uwzględnia wiele czynników dlatego składki z ubezpieczenie mimo podobnego zakresu polisy mogą się od siebie znacznie różnić.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz