Czy pierścionek zaręczynowy powinien być z brylantem?

Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że pierścionek zaręczynowy obowiązkowo powinien posiadać brylant. Niekiedy pojawiają się wręcz stwierdzenia, że wspomniany diament powinien być odpowiednich rozmiarów.

Diament jako element wyjątkowej i okazjonalnej biżuterii był znany i ceniony już w starożytności. Warto jednak pamiętać, że istnieją także inne, równie piękne i wyjątkowe kamienie szlachetne, które imponująco prezentują się na serdecznym palcu lewej ręki.

O czym warto pamiętać?

Zakup pierścionka zaręczynowego to zadanie niełatwe – obok tradycyjnego modelu z brylantem można znaleźć pierścionki z rubinem, szafirem lub ametystem. Bardzo ważna jest także odpowiednia próba złota.

Niejeden zakochany mężczyzna, który ma poważne plany względem dziewczyny, zastanawia się, jaki pierścionek wybrać. Oferta prezentowana przez sklepy jubilerskie zachwyca i zaskakuje, przyprawiając o przysłowiowy zawrót głowy.

Wbrew pozorom ten wyjątkowy pierścionek wcale nie musi być zdobiony klasycznym brylantem – zdecydowanie ważniejszy jest w tej kwestii gust wybranki serca. A przyznać należy, że wybór jest bardzo szeroki – rubin, szmaragd, ametyst, tanzanit, diament – prz

Czy pierścionek zaręczynowy powinien być z brylantem?

ykłady pierścionków z takimi kamieniami znajdziemy na stronie https://aclari.pl/pierscionki/.

Niezwykłość kamieni szlachetnych

Pierścionek zaręczynowy z diamentem był już znany w starożytnej Grecji. Sięgająca czasów starożytnych tradycja przetrwała do czasów dzisiejszych i w znaczny sposób wynika to kwestii czysto praktycznej – diament to w rzeczy samej najtrwalszy kamień szlachetny, na płaszczyźnie metaforycznej symbolizuje on trwałość uczucia łączącego dwie bliskie sobie osoby.

Czasów antycznych sięga także geneza szafiru – w starożytności wierzono bowiem, że ziemię otacza piękny, niebieski szafir. Niezwykły odcień tego kamienia wynika przede wszystkim z optymalnej zawartości jonów żelaza i tytanu.

Szafir symbolizuje pokój, niezmienność i przyjaźń. Jest szczególnie ceniony przez buddystów i wróżbitów – łączy świat żywych ze światem umarłych. Oprócz odcienia niebieskiego może mienić się kolorem żółtym, fioletowym, czarnym i pomarańczowym.

Pierścionek z szafirem idealnie sprawdzi się w przypadku kobiet, które preferują ubrania i dodatki w zimnych barwach.

Rubin to kamień podobny pod względem charakteru do szafiru, doskonale współgra też z brylantem. Czerwona barwa rubinu kojarzy się przede wszystkim z namiętnością , doskonale komponuje się z garderobą i dodatkami w ciepłych barwach.

Zielony odcień to domena szmaragdu, nota bene, kamienia, który był znany i ceniony w jubilerstwie już we czasach starożytnych. Szmaragd jest ceniony przede wszystkim ze względu na niezwykły i wyjątkowy odcień zieleni.

Pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem warto podarować kobiecie preferującej stroje w kolorze niebieskim, zielonym, pomarańczowym, czerwonym lub żółtym.

Niezwykły charakter ma także ametyst, uważany za kamień sakralny, symbol czystości i głębokiej duchowości. Jest w kolorze fioletowym, aczkolwiek potrafi mienić się od odcienia bardzo jasnego, poprzez wrzosowy, a na głębokim fiolecie skończywszy.

Ametyst to symbol trwałości uczuć i wierności, doskonale komponuje się ze stylem kobiety, która nade wszystko preferuje kolory oscylujące wokół fioletu.

Tanzanit to kolejny kamień szlachetny, który można znaleźć w pierścionkach zaręczynowych, nota bene, jeden z najdroższych – występuje znacznie rzadziej niż diament i można go znaleźć wyłącznie u podnóży Kilimandżaro. Barwa tego rzadkiego okazu mieni się od niebieskiej, poprzez fioletową, a na jasnożółtej skończywszy, dzięki czemu można go łączyć praktycznie z każdą stylizacją.

Pierścionek zaręczynowy z tanzanitem to propozycja unikalna i oryginalna, która z całą pewnością zaskoczy i zachwyci wybrankę serca.

Godny zainteresowania jest także brylant, czyli odpowiednio oszlifowany diament. O wyjątkowym charakterze brylantu decyduje przede wszystkim jakość szlifu.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz