Dokument poświadczający oc – zielona karta

Połowa maja za nami, a więc wielkimi krokami zbliżają się wakacje, a wraz z nimi ciepłe i słoneczne dni oraz dalekie podróże. Przez cały rok skrupulatnie odkładamy gotówkę, aby móc wyjechać chociaż na dwa tygodnie, spędzając miło czas z rodziną poza rodzimym krajem. Najczęściej skupiamy się na spakowaniu wszystkich potrzebnych ubrań, rzeczy codziennego użytku, a także robimy przegląd w samochodzie oraz wykupujemy prywatne ubezpieczenie w razie nagłej choroby.

Rzadko jednak zastanawiamy się nad polisą OC, która obowiązuje oczywiście w kraju i całej Unii Europejskiej, jednak już niekoniecznie w Albanii czy Czarnogórze, które coraz częściej stanowią cel naszych podróży. Warto więc udać się do naszego ubezpieczyciela w celu zapoznania się ze zjawiskiem jakim jest oc zielona karta, a tym samym zminimalizować przykre doświadczenia w razie kolizji drogowej.

Zielona karta

Przede wszystkim, zielona karta jest to międzynarodowy certyfikat która poświadcza, że nasz samochód posiada ubezpieczenie OC obowiązujące w Polsce lub innym kraju gdzie jest ona wymagana. Dzięki temu w momencie wyrządzenia szkód osobom trzecim kierując pojazdem z zieloną kartą, to ubezpieczyciel zapłaci za zniszczenia, a nie my z własnej kieszeni. Co więcej, bez posiadania dokumentu jakim jest zielona karta, nie będziemy mogli nawet przekroczyć granicy w niektórych Państwach, dlatego tym bardziej warto o to zadbać, aby nie spędzić wakacji podróżując wyłącznie po autostradach.

Warto wspomnieć również o kosztach wyrobienia zielonej karty

Dokument poświadczający oc - zielona karta

Na szczęście wielu ubezpieczycieli dokłada zieloną kartę bezpłatnie w momencie wykupywania ubezpieczenia OC. Jednak w większości przypadków posiadając ubezpieczenie w konkretnej firmie, należy wcześniej wystąpić do niej o wydanie powyższego dokumentu. Niestety nie zawsze odbywa się to zupełnie za darmo, bowiem są ubezpieczyciele, którym będziemy musieli zapłacić od dziesięciu złotych do nawet trzydziestu. Cena zależna jest od okresu na jaki wystawiana jest zielona karta. Mimo wszystko należy o niej pamiętać gdyż pokrycie szkód drogowych będzie na pewno znacznie droższe.

Sprawdź OC zielona karta od Gothaer: https://www.gothaer.pl/pl-dla-ciebie-produkt/58319/samochod/ubezpieczenie-oc-zielona-karta

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz