Czy pierścionek zaręczynowy powinien być z brylantem?

Czy pierścionek zaręczynowy powinien być z brylantem?

Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że pierścionek zaręczynowy obowiązkowo powinien posiadać brylant. Niekiedy pojawiają się wręcz stwierdzenia, że wspomniany diament powinien być odpowiednich rozmiarów.

Diament jako element wyjątkowej i okazjonalnej biżuterii był znany i ceniony już w starożytności. Warto jednak pamiętać, że istnieją także inne, równie piękne i wyjątkowe kamienie szlachetne, które imponująco prezentują się na serdecznym palcu lewej ręki.

Czytaj dalej

Fundusze po prostu!

Fundusze po prostu!

Wiele osób próbuje rozpocząć swoją przygodę z inwestowaniem i oszczędzaniem. Samodzielne budowanie znacznych oszczędności nie jest niczym prostym i bardzo ważne okazuje się poznanie rynku i określenie swoich priorytetów w trakcie decydowania się na inwestowanie. Wiele osób zaczyna oszczędzanie od pewnych prostych instrumentów finansowych, które to jednak nie gwarantują nawet amortyzacji stopy inflacji i modyfikacji stóp procentowych na przestrzeni wielu lat.

Czytaj dalej

Jak samodzielnie obliczyć składkę OC?

Jak samodzielnie obliczyć składkę OC?

Składki OC są coraz wyższe, na dodatek chyba każdy zgodzi się z tym, że ubezpieczyciele nawet dla stałych klientów nie mają do zaproponowania naprawdę atrakcyjnych warunków. To sprawia, iż wielu polskich kierowców chce zmienić ubezpieczyciela. Najzwyczajniej w świecie na takiego, który traktuje nowych klientów w bardzo dobrym stylu – czyli jest w stanie dać im takie warunki, które faktycznie są godne zainteresowania.

Czytaj dalej

Ubezpieczenie firmy

Ubezpieczenie firmy

Każdy, kto prowadzi własną działalność gospodarczą, na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że warto być ubezpieczonym na wszelki wypadek.

Czytaj dalej

Jak odpowiednio przygotować się na przyszłość?

Jak odpowiednio przygotować się na przyszłość?

Ubezpieczenie na życie to jeden z tych produktów ubezpieczeniowych, który jest konieczny do wykupienia. Zanim jednak zdecydujesz się na pierwsze rozwiązane bardzo ważne jest, abyś dokładnie poznał możliwości oferowane na rynku.

Czytaj dalej

O ubezpieczeniu na życie warto pomyśleć już teraz

O ubezpieczeniu na życie warto pomyśleć już teraz

Polisa na życie jest w stanie zapewnić przede wszystkim bezpieczeństwo finansowe wszystkich członków rodziny ubezpieczonego na wypadek jego śmierci. Kiedy jest odpowiedni moment na zakup tego typu zabezpieczenia na przyszłość?

Czytaj dalej

Warunki ogólne wypłaty odszkodowań

Warunki ogólne wypłaty odszkodowań

Doznając uszczerbku na zdrowiu bądź tracąc majątek poprzez zdarzenie losowe, osoby posiadające ważne ubezpieczenie, mogą zwrócić się do firmy o wypłatę gwarantowanych świadczeń. To, w jakiej wysokości otrzymają wsparcie, zależy tylko i wyłącznie od sumy, na jaką została zawarta polisa. Wiadomo im wyższa suma, tym lepsze odszkodowanie, lecz automatycznie też większa składka. Chcąc otrzymać to, co się należy, trzeba zgłosić zaistnienie szkody. Przeważnie osoby ubezpieczone robią to osobiście, jednak istnieje możliwość dokonania też zgłoszenia internetowego, bądź dzwoniąc pod wskazany numer telefonu.

Czytaj dalej

Sprzedaż pojazdu z ubezpieczeniem

Sprzedaż pojazdu z ubezpieczeniem

Mając na sprzedaż samochód, każdy ma dwa wyjścia, jeśli posiada on nadal aktualną polisę ubezpieczeniową. Można bez trudu sprzedać pojazd wraz z OC bądź zgłosić fakt sprzedaży do ubezpieczyciela i jeśli polisa została opłacona na cały rok z góry, a do jej zakończenia pozostało jeszcze kilka miesięcy, można wnioskować o zwrot nadpłaconej kwoty. Najczęściej jednak wybieraną opcją przez kierowców jest zbycie pojazdu wraz z OC samochodu. Cóż nie da się ukryć, iż taki jest najprościej.

Czytaj dalej

Co warto ubezpieczać?

Co warto ubezpieczać?

W dzisiejszych czasach ubezpieczyć można niemalże wszystko, począwszy od nieruchomości, majątku, sprzętów posiadanych, a nawet części ciała podlegają pod polisę. Cóż firmy ubezpieczeniowe, by zachęcić klientów i wybić się na rynku ponad przeciętność musza udostępniać coraz to nowsze oferty, bo rynek ubezpieczeń jest mocno przepełniony, a ludzie nie tak chętnie chcą inwestować w takie rzeczy.

Czytaj dalej

Odmowa wypłaty odszkodowania

Odmowa wypłaty odszkodowania

W wielu przypadkach osoby, które starają się o wypłatę odszykowania, spotykają się niestety z decyzją odmową, na która zapewne wpływ mają czynniki zewnętrze. Sytuacji, w których ubezpieczyciel może nie wypłacić gwarantowanego odszkodowania, jest kilka, lecz najczęstszym powodem jest stwierdzenie rażących zaniedbań, do jakich dopuścił się właściciel, więc tym samym to on ponosi winę za powstałe zniszczenia i ubezpieczenie nie pokryje ich zlikwidowania.

Czytaj dalej