Posty otagowane jako 'ac'

Ubezpieczenia OC

Ubezpieczenia OC

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest jak najbardziej obowiązkowym ubezpieczeniem, zarówno w naszym kraju jak i poza jego granicami. Oczywiście w zależności od kraju, w całej wspólnocie Europejskiej jednak obowiązują w tym zakresie jak najbardziej jednolite przepisy ubezpieczeniowe. Dla kierowców takie porozumienie stanowi znaczne ułatwienie bowiem bez problemu można wybrać się swoim samochodem do innych krajów, bez konieczności posiadania dodatkowego ubezpieczenia samochodowego z tytułu OC. Nadal można oczywiście wykupić sobie dodatkowe ubezpieczenie turystyczne, ale jest to już zupełnie inna kwestia.

Czytaj dalej

Jak obniżyć składkę za ubezpieczenie

Jak obniżyć składkę za ubezpieczenie

Każdy właściciel samochodu doskonale wie jak wysokie są koszty utrzymania pojazdu. Nie chodzi tutaj tylko o benzynę, która jest coraz droższa z każdym rokiem, ale również o wydatki związane z naprawami, przeglądem technicznym, wymianą opon oraz ubezpieczeniem. Jeżeli dodamy do siebie wszystkie te kwoty to wyjdzie całkiem pokaźna suma, która może przyprawić nas o zawrót głowy. Wszyscy robią co mogą, aby obniżyć koszty eksploatacji, dlatego tankują na najtańszych stacjach, wybierają najtańszych mechaników, tanie części zamienne oraz ubezpieczenia o najniższej stawce.

Czytaj dalej

Polisy AC i OC

Polisy AC i OC

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy ma prawo jazdy i własny samochód. Dlatego ważnym jest, żeby zadbać zarówno o jego dobro jak i o swoje. Ubezpieczenie auta to ważna sprawa. Każdy kierowca zobowiązany jest wykupić ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, znane powszechnie pod skrótem OC. Taka polisa zobowiązuje zakład ubezpieczeń do pokrycia szkód materialnych powstałych w skutek użytkowania pojazdu przez ubezpieczonego.

Czytaj dalej

Czy warto łączyć oc z ac

Czy warto łączyć oc z ac

Z każdej strony jesteśmy atakowani agresywnymi reklamami produktów i usług, które mają za zadanie pełnienie określonych funkcji. Stąd też garnki nadają się do gotowania, pościel ma chronić nas przed chłodem podczas snu a zadaniem ubezpieczycieli jest zapewnienie nam bezpieczeństwa. Ubezpieczenia samochodowe choć nie dadzą nam magicznej osłony, nie sprawią, że nasze zderzaki staną się odporne

Czytaj dalej