Posty otagowane jako 'oc'

Kupno nowego pojazdu a ubezpieczenie OC

Kupno nowego pojazdu a ubezpieczenie OC

Kiedy kupujemy samochód w salonie samochodowym czy komisie, na ogół umowę ubezpieczeniową z zakresu OC nowy nabywca musi zawrzeć we własnym zakresie. W załatwieniu formalności związanych z zakupem nowego ubezpieczenia pomóc może w dużym stopniu salon samochodowy w którym dokonuje się zakupu czy tez właśnie komis. Może być to pomoc dosyć wydatna dla samego kierowcy, który będzie chciał takowe ubezpieczenie nabyć.

Czytaj dalej

Ubezpieczenia OC

Ubezpieczenia OC

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest jak najbardziej obowiązkowym ubezpieczeniem, zarówno w naszym kraju jak i poza jego granicami. Oczywiście w zależności od kraju, w całej wspólnocie Europejskiej jednak obowiązują w tym zakresie jak najbardziej jednolite przepisy ubezpieczeniowe. Dla kierowców takie porozumienie stanowi znaczne ułatwienie bowiem bez problemu można wybrać się swoim samochodem do innych krajów, bez konieczności posiadania dodatkowego ubezpieczenia samochodowego z tytułu OC. Nadal można oczywiście wykupić sobie dodatkowe ubezpieczenie turystyczne, ale jest to już zupełnie inna kwestia.

Czytaj dalej

Jak obniżyć składkę za ubezpieczenie

Jak obniżyć składkę za ubezpieczenie

Każdy właściciel samochodu doskonale wie jak wysokie są koszty utrzymania pojazdu. Nie chodzi tutaj tylko o benzynę, która jest coraz droższa z każdym rokiem, ale również o wydatki związane z naprawami, przeglądem technicznym, wymianą opon oraz ubezpieczeniem. Jeżeli dodamy do siebie wszystkie te kwoty to wyjdzie całkiem pokaźna suma, która może przyprawić nas o zawrót głowy. Wszyscy robią co mogą, aby obniżyć koszty eksploatacji, dlatego tankują na najtańszych stacjach, wybierają najtańszych mechaników, tanie części zamienne oraz ubezpieczenia o najniższej stawce.

Czytaj dalej

Polisy AC i OC

Polisy AC i OC

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy ma prawo jazdy i własny samochód. Dlatego ważnym jest, żeby zadbać zarówno o jego dobro jak i o swoje. Ubezpieczenie auta to ważna sprawa. Każdy kierowca zobowiązany jest wykupić ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, znane powszechnie pod skrótem OC. Taka polisa zobowiązuje zakład ubezpieczeń do pokrycia szkód materialnych powstałych w skutek użytkowania pojazdu przez ubezpieczonego.

Czytaj dalej

Co wpływa na cenę ubezpieczenia samochodu

Co wpływa na cenę ubezpieczenia samochodu

Bardzo często pojawienie się pierwszego samochodu, jest równoznaczne niemal z tym, że na świat przychodzi potomek. Jest to spore wydarzenie, które przeżywa się nie tylko w gronie rodziny, ale również i wśród znajomych czy sąsiadów. Zwykle dzieje się tak, że świeżo upieczony posiadacz samochodu nie zdaje sobie sprawy, że czeka go załatwianie formalności związanych z zarejestrowaniem auta, jak i również z wyborem OC.

Czytaj dalej