Posty otagowane jako 'ubezpieczenia komunikacyjne'

Kupno nowego pojazdu a ubezpieczenie OC

Kupno nowego pojazdu a ubezpieczenie OC

Kiedy kupujemy samochód w salonie samochodowym czy komisie, na ogół umowę ubezpieczeniową z zakresu OC nowy nabywca musi zawrzeć we własnym zakresie. W załatwieniu formalności związanych z zakupem nowego ubezpieczenia pomóc może w dużym stopniu salon samochodowy w którym dokonuje się zakupu czy tez właśnie komis. Może być to pomoc dosyć wydatna dla samego kierowcy, który będzie chciał takowe ubezpieczenie nabyć.

Czytaj dalej

Ubezpieczenia komunikacyjne i zniżki

Ubezpieczenia komunikacyjne i zniżki

Tym co budzi ogromne zainteresowanie kierowców to oczywiście wysokość zniżek OC które mogą uzyskać u poszczególnych ubezpieczycieli. Od tego w dużym stopniu bowiem uzależniona jest cena ubezpieczenia. Inne czynniki mają tutaj wpływ w zdecydowanie mniejszym stopniu. Przykładem może być chociażby sposób w jaki kierowca dokonuje zapłaty za swoje ubezpieczenie. Praktycznie zawsze składka jednorazowa jest dla kierowcy tańsza niż składka ratalna.

Czytaj dalej

Ubezpieczenia OC

Ubezpieczenia OC

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest jak najbardziej obowiązkowym ubezpieczeniem, zarówno w naszym kraju jak i poza jego granicami. Oczywiście w zależności od kraju, w całej wspólnocie Europejskiej jednak obowiązują w tym zakresie jak najbardziej jednolite przepisy ubezpieczeniowe. Dla kierowców takie porozumienie stanowi znaczne ułatwienie bowiem bez problemu można wybrać się swoim samochodem do innych krajów, bez konieczności posiadania dodatkowego ubezpieczenia samochodowego z tytułu OC. Nadal można oczywiście wykupić sobie dodatkowe ubezpieczenie turystyczne, ale jest to już zupełnie inna kwestia.

Czytaj dalej

Ile może kosztować oc

Ile może kosztować oc

Co powinniśmy wiedzieć na temat ubezpieczeń obowiązkowych? Są to ubezpieczenia, których obowiązek wykupienia mają wszyscy posiadacze samochodów poruszających się po drogach publicznych. Wykupienie tego pakietu daje nam gwarancję, że w przypadku zniszczenia czy kradzieży dostaniemy rekompensatę pieniężną. Tanie ubezpieczenie przeważnie oferują nowopowstałe firmy ubezpieczeniowe pragnące zdobyć

Czytaj dalej