Posty otagowane jako 'ubezpieczenia obowiązkowe'

Ile może kosztować oc

Ile może kosztować oc

Co powinniśmy wiedzieć na temat ubezpieczeń obowiązkowych? Są to ubezpieczenia, których obowiązek wykupienia mają wszyscy posiadacze samochodów poruszających się po drogach publicznych. Wykupienie tego pakietu daje nam gwarancję, że w przypadku zniszczenia czy kradzieży dostaniemy rekompensatę pieniężną. Tanie ubezpieczenie przeważnie oferują nowopowstałe firmy ubezpieczeniowe pragnące zdobyć

Czytaj dalej

Co grozi za jazdę bez ważnego oc samochodu

Co grozi za jazdę bez ważnego oc samochodu

Jedynie 47 proc. Polaków zdaje sobie sprawę z finansowych konsekwencji jazdy bez OC – tak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. W Polsce jest ogromne przyzwolenie na jazdę bez tego właśnie ubezpieczenia. Nie akceptuje jej jedynie 15 proc. Polaków, mimo że 90 proc. zdaje sobie sprawę, że jazda bez OC jest nielegalna.

Czytaj dalej

Co wpływa na cenę ubezpieczenia samochodu

Co wpływa na cenę ubezpieczenia samochodu

Bardzo często pojawienie się pierwszego samochodu, jest równoznaczne niemal z tym, że na świat przychodzi potomek. Jest to spore wydarzenie, które przeżywa się nie tylko w gronie rodziny, ale również i wśród znajomych czy sąsiadów. Zwykle dzieje się tak, że świeżo upieczony posiadacz samochodu nie zdaje sobie sprawy, że czeka go załatwianie formalności związanych z zarejestrowaniem auta, jak i również z wyborem OC.

Czytaj dalej