Ubezpieczenie bagażu

Obawa przed utratą lub uszkodzeniem bagażu w trakcie podróży może być jak najbardziej uzasadniona. Z tego też powodu najlepszym sposobem na zapewnienie sobie odpowiedniej ochrony ubezpieczeniowej jest wykupienie stosownego ubezpieczenia bagażu. Określona powinna zostać oczywiście odpowiednia suma ubezpieczeniowa. Na tej podstawie dokładnie wiadomo będzie jak wysokie odszkodowanie można będzie uzyskać. Suma ubezpieczeniowa, co logiczne powinna być dostosowana do wartości przewożonego bagażu.

ubezpieczenie w podróży Jeśli podróżny chce w taki sposób przewozić rzeczy o stosunkowo wysokiej wartości to powinien zastanowić się nad odrębnym ubezpieczeniem, którego wysokość będzie jak najbardziej dostosowana do wartości przewożonego bagażu. Warto także w szczelności przy takich ubezpieczeniach zwrócić uwagę na to, kiedy ubezpieczyciel odpowiada za ewentualne szkody, a kiedy takiej odpowiedzialności nie ponosi co jest oczywiście określane w przypadku wyłączeń ubezpieczeniowych. Wiele z nich jest oczywistych.

Na przykład turysta raczej nie może liczyć na odszkodowanie jeśli swój bagaż pozostawi bez opieki na dworcu, lotnisku czy też holu hotelowym gdzie ryzyko utraty bagażu może znacznie wzrosnąć, jednak należy także mieć na uwadze to, czy do wyłączeń nie są zaliczane także sytuacje typowe, takie jak na przykład transport bagażu w luku bagażowym bowiem wtedy okazać może się, że ubezpieczenie zapewnia bardzo wąską ochronę ubezpieczeniową co dla wielu podróżnych może być po prostu nie do przyjęcia jeśli chodzi o ubezpieczenie turystyczne.

Ubezpieczyciel może zażądać także spełnienia przez podróżnych kilku określonych warunków, dopiero wtedy możliwe będzie objęcie bagażu ochroną ubezpieczeniową. Może być to na przykład konieczność korzystania przez podróżnych ze specjalnej walizki z zamkiem szyfrowym. Sprawdzić warto czy bagaż jest chroniony tylko w czasie transportowania go w luku bagażowym czy też objęty jest ochroną także w momencie kiedy oddaje się go do przechowali bagażu, co może być koniecznością w przypadku podróży z kilkoma przesiadkami.

Podobne wpisy:

Tagi: , ,

Dodaj komentarz