Ubezpieczenie firmy

Każdy, kto prowadzi własną działalność gospodarczą, na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że warto być ubezpieczonym na wszelki wypadek.

W końcu nieszczęśliwe wypadki i różne zdarzenia losowe mogą przytrafić się każdemu.

Jakie ubezpieczenia warto mieć?

Ubezpieczenie firmy jest zależne przede wszystkim od profilu działalności. Inna polisa interesuje właściciela małego sklepiku lub apteki, a inna właściciela dużej korporacji. W zakładach ubezpieczeniowych można skorzystać z wielu opcji, które pozwolą dobrać dogodne ubezpieczenie.

Przykładami dostępnych ubezpieczeń są:

Ubezpieczenie firmy1. Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej.

Ten rodzaj ubezpieczenia jest chętnie wybierany przez firmy instalacyjne i budowlane. Swoim zakresem bardzo często obejmuje szkody wyrządzone także przez maszyny budowlane, które nie wymagają osobnego OC, przykładem takiej maszyny jest koparka. Podczas prac budowlanych łatwo o uszkodzenie ogrodzenia lub pobliskich budynków, w takiej sytuacji ubezpieczenie firmy OC uratuje właściciela firmy budowlanej przed wykładaniem gotówki z własnej kieszeni.

2. Ubezpieczenie mienia pracowników.

W zakres mienia pracowników wchodzą między innymi odzież, obuwie, ich własne przedmioty i urządzenia wymagane do wykonywania pracy czy też rower, którym pracownik dojeżdża do pracy. Ubezpieczenie mienia pracowników chroni w wypadku uszkodzenia, zniszczenia lub kradzieży.

3. Ubezpieczenia turystyczne.

Turystyczne ubezpieczenia dla firm są skierowane do osób, które często wysyłają pracowników w delegacje lub szkolenia. Jeżeli za granicą pojawi się konieczność leczenia pracownika wszystkie koszty poniesie ubezpieczyciel.

4. Ubezpieczenie mienia w transporcie.

Ubezpieczenie mienia w transporcie jest wybierane często przez firmy przewozowe. Jeżeli podczas transportu przewożony towar zostanie uszkodzony lub skradziony, ubezpieczyciel zwróci wszystkie środki z taką sytuacją związane.

5. Ubezpieczenie szyb samochodowych.

Jeżeli zapewniasz swoim pracownikom samochody służbowe, warto pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia szyb samochodowych. To tylko przykłady ubezpieczeń, jakie może wybrać właściciel firmy, a zakłady ubezpieczeniowe oferują naprawdę szeroki wybór i dają możliwość dowolnego łączenia ich w pakiety.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz