Odmowa wypłaty odszkodowania

Odmowa wypłaty odszkodowania

W wielu przypadkach osoby, które starają się o wypłatę odszykowania, spotykają się niestety z decyzją odmową, na która zapewne wpływ mają czynniki zewnętrze. Sytuacji, w których ubezpieczyciel może nie wypłacić gwarantowanego odszkodowania, jest kilka, lecz najczęstszym powodem jest stwierdzenie rażących zaniedbań, do jakich dopuścił się właściciel, więc tym samym to on ponosi winę za powstałe zniszczenia i ubezpieczenie nie pokryje ich zlikwidowania.

Czytaj dalej

Ubezpieczenie domu od żywiołów

Ubezpieczenie domu od żywiołów

Coraz częściej w wiadomościach można usłyszeć o tragicznych skutkach, jakie niesie za sobą powódź, huragan czy niszcząca siła wiatru. Ludzie pozostają praktycznie bez dachu nad głową, nie mogąc liczyć na żadne wsparcie, zwłaszcza od władz. W takiej sytuacji jedynie zapewniane są lokale zastępcze, jednak nikt nie oferuje pieniędzy, by poszkodowane osoby mogły odbudować swój majątek. Istnieje jednak możliwość, by ustrzec się od takich przykrych sytuacji, wystarczy jedynie wykupić dobre ubezpieczenie nieruchomości, dzięki któremu może nie w całości, lecz na pewno częściowo będzie można pokryć powstałe straty.

Czytaj dalej

Lokalny rynek ubezpieczeń

Lokalny rynek ubezpieczeń

W ostatnim czasie na lokalnym rynku ubezpieczeń pojawiło się kilka mniejszych firm. Jak to w tej branży bywa, żeby się wybić i pozyskać nowych klientów potrzebne są konkurencyjne produkty, których nie mają inni. Nic więc dziwnego, że reklamy towarzystw ubezpieczeniowych można odnaleźć nawet na przydrożnych słupach. Ubezpieczenie samochodu to standard, który proponowany jest przez wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe.

Czytaj dalej

Dom, który złośliwości losu się nie boi

Dom, który złośliwości losu się nie boi

Ludzie od wieków ubezpieczali swoje domostwa. Najczęściej od pożaru z biegiem lat zwiększał się zakres tej ochrony. Możesz przecież zbudować dom na skale, a i tak zawsze może wydarzyć się coś takiego co go zniszczy, albo nadwyręży. Nie brakuje też na świecie ludzi, którzy są gotowi pozbawić Cię Twojego majątku, dlatego zawsze trzeba wziąć pod uwagę potrzebę zawarcia dobrze skonstruowanej i dobranej umowy polisowej. Współczesny człowiek może ubezpieczyć swój dom od zdarzeń takich jak uderzenie pioruna, osunięcie się ziemi, przejście huraganu, wybuch, uderzenie pojazdu i upadek samolotu. Nie oznacza to, że zawsze trzeba decydować się na wszystkie te opcje, ale nawet jeśli nie mieszkamy blisko lotniska to…

Czytaj dalej

Ubezpiecz dom i nie przepłacaj

Ubezpiecz dom i nie przepłacaj

A jednocześnie śpij spokojnie mając zapewnioną godziwą sumę ubezpieczenia i właściwy zakres ochrony, który rzeczywiście odzwierciedla nasze potrzeby i potencjalne zagrożenia jakim podlegamy. Każdy jednak obecnie chce liczyć się z możliwościami swojego portfela i ubezpieczyć dom stosunkowo tanio. Czy jakość i przystępna cena mogą iść w parze? Oczywiście, że tak. Wystarczy, że będziemy szukać dla siebie ubezpieczenia z głową i nie będziemy chcieli oszczędzić za wszelką cenę.

Czytaj dalej

Jeszcze budujesz dom

Jeszcze budujesz dom

I już teraz możesz go ubezpieczyć. Wszak budowa trwa jakiś czas, a Twój majątek i w czasie budowy może ulec zniszczeniu ze względu na tak zwaną złośliwość losu lub jeszcze częściej złośliwość ludzi. Wielu z nas stawiając żmudnie wymarzony dom własnymi rękami zastanawia się czy można praktycznie ubezpieczyć dom w budowie. Dobra wiadomość jest taka, że odpowiedź na to pytanie brzmi… tak. Twoja inwestycja nie musi być w żaden sposób zagrożona.

Czytaj dalej

Ach to ubezpieczenie

Ach to ubezpieczenie

Samochody zawsze rozpalają umysły kierowców, ale ta sama zasada dotyczy również ich ubezpieczeń. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy kiedy ceny rosną, albo stoimy twarzą twarz przed procedurą wypłaty odszkodowania. Wiadomo w końcu zawsze chodzi o pieniądze.

Czytaj dalej

Polisy na nieruchomość nie mają przed Polakami tajemnic

Polisy na nieruchomość nie mają przed Polakami tajemnic

Bo banki udzielając kredytów na cztery kąty wymusiły jednocześnie ich ubezpieczanie. Z drugiej strony, jeśli ktoś zapożycza się praktycznie na całe życie w celu nabycia nieruchomości to i bez presji banku będzie chciał ją ubezpieczyć. Nie inaczej jest w sytuacji gdy możemy poważne kwoty na zakup wyjąć bezpośrednio z naszej kieszeni. Przecież tak czy inaczej to bardzo poważna inwestycja.

Czytaj dalej

Kiedy aktualizować polisę mieszkaniową?

Kiedy aktualizować polisę mieszkaniową?

Polisę na mieszkanie wykupujemy w celu ochrony naszego majątku i mienia. Oczekujemy, zresztą słusznie i zgodnie z założeniem, że w zamian za płacone składki w przypadku takich zdarzeń jak pożar, powódź, huragany, uderzenie pioruna czy chociażby zalanie przez sąsiada, otrzymamy pieniądze, które umożliwią nam odtworzenie stanu pierwotnego naszego lokum lub w ostateczności zakup innego o podobnym standardzie. Powstaje jednak pytanie – czy polisa się nie starzeje?

Czytaj dalej

Kiedy ubezpieczasz mieszkanie…

Kiedy ubezpieczasz mieszkanie…

Nie zapomnij szczelnie zamknąć okna. Jeśli tylko dopuścisz się jakiś zaniedbań możesz dostać dużo mniejsze odszkodowanie lub pożegnać się z nim na dobre. Za to jesteś w stanie dużo zaoszczędzić na składce jeśli zamontujesz właściwe zabezpieczenia antywłamaniowe i porządne drzwi.

Czytaj dalej